piątek, 20 lipca 2012

Colour Alike - Q 108 Światło proszę

Uwielbiam holograficzne lakiery do paznokci! Nie wiem, czemu zdecydowałam się na taki w okresie, gdy na niebie więcej chmur niż słońca, a efekt tęczy jest słabo widoczny. Może podświadomie chciałam wytłumaczyć średnią jakość zdjęć...

Dziś mam na paznokciach holo nr 108 z kolekcji Q marki Colour Alike, o jakże adekwatnej do aury ostatnich dni nazwie "Światło proszę!".

Lakier dostępny jest obecnie w cenie 10,99 zł w sklepie internetowym producenta.
Polecam polubienie profilu Barbra Cosmetics na Facebooku i branie udziału w wymyślaniu wydziwianych nazw dla nowych kolekcji. Sama jestem dumną matką chrzestną jednego z odcieni.

Lakier w słabym świetle wygląda jak delikatnie mieniący się jasny brąz. Jest bardzo uniwersalny i elegancki.

bez flesza, dzień bury

Nie mam żadnych zastrzeżeń do właściwości emalii. Gładko się nakłada, bez smug i prześwitów, szybko wysycha i łatwo się zmywa. Nie odbarwia płytki, nie wymaga nabłyszczacza i nie gęstnieje w buteleczce. Na zdjęciach 2 warstwy, ale leniwi mogą nałożyć tylko jedną.

z fleszem, za dnia

W silnym oświetleniu odcień wydaje się bardzo jasny, wręcz beżowy. Mikroskopijne drobinki dodają mu lekkości i uroczo się mienią. Często holograficzne wykończenie osiągane jest poprzez dodanie sporych cząstek brokatu, które ciężko potem zmyć. "Światło proszę" nie ma w sobie kropli tandety.

z fleszem, za dnia, widoczna delikatna tęcza na kciuku

Zgodnie z nazwą, w świetle lakier pokazuje swe prawdziwe oblicze. Bardzo żałuję, że nie udało mi się pokazać tego efektu na zdjęciach. Mieni się wszystkimi kolorami tęczy! Mogłabym bez końca oglądać go pod różnymi kątami...

z fleszem, w sztucznym świetle, wzmocniony kontrast

Posiadam w swej skromnej kolekcji jeszcze 2 typowe holo i błyszczące topy.

Ciekawi mnie, co sądzicie o holograficznych odcieniach. Uważacie je za tandetne, urocze, oryginalne czy może dziwne?

2 komentarze:

  1. Piękny lakier, piękny opis, świetne zdjęcia :) Na pewno się skuszę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze jedno. Masz przepiękne pazurki.

    OdpowiedzUsuń